TESAŘSTVÍ LUŇÁČEK

MÁME NOVÉ WEBOVÉ STRÁNKY PRO SHOU SUGI BAN! ZOBRAZIT WEB:

POVRCHOVÁ ÚPRAVA DŘEVA

Povrchová úprava dřeva opalováním

Povrchová Úprava Dřeva Opalováním: Zářící Krása a Trvanlivost

V poslední době si fasády z opáleného dřeva získaly zaslouženou popularitu, a to nejen díky své dlouhé životnosti, která přesahuje 40 let, ale také díky své bezúdržbové povaze. Pokud zvažujete novou dřevěnou fasádu, určitě byste měli věnovat pozornost metodě opalování dřeva, známé jako Shou-sugi-ban. Tato tradiční japonská technika spočívá v ochraně dřeva prostřednictvím opalování.

Kde všude se může uplatnit opálené dřevo?

Konečná úprava dřeva opalováním má široké využití jak v interiéru, tak zejména v exteriéru. V interiéru může být opálené dřevo využito jako designový prvek pro nábytek, obklady stěn, dřevěné podlahy a trámové části domu.

V exteriéru je tato úprava oblíbená při vytváření fasád, štítů, pergol a plotů.

Jaké vlastnosti má opalované dřevo?

Opalované dřevo nabízí několik výhod:

  • Ochrana před povětrnostními vlivy: Dřevo je chráněno před nepříznivými vlivy počasí.
  • Ochrana proti dřevokaznému hmyzu a houbám: Opalování dřeva snižuje riziko poškození hmyzem a houbami.
  • Tvarová stálost materiálu: Díky úpravě zůstává dřevo pevné a odolné.
  • Snížení rizika požáru: Opalované dřevo má sníženou hořlavost.
  • Dlouhá životnost: Trvanlivost materiálu přesahuje 40 let.
  • Tepelně izolační vlastnosti: Dřevěné fasády poskytují vynikající tepelnou izolaci.
  • Bezúdržbové: Opalované dřevo je téměř bezúdržbové.

Pokud tedy uvažujete o dřevěné fasádě nebo obložení stěn z opalovaného dřeva, může to být skvělá volba na mnoho let.

Metody úpravy opalovaného dřeva
  1. Metoda pouze opálením: Při této metodě je povrch dřeva vystaven přímému ohni, což vytvoří zuhelnatělou vrstvu a poskytne dřevu dostatečnou ochranu. Povrch je následně ošetřen olejem pro minimalizaci úbytku opálené vrstvy.

 

  1. Metoda opalování a kartáčování: Po opálení a zuhelnatění povrchu dřeva následuje kartáčování, které odstraní zuhelnatělou vrstvu a vynikne kresba dřeva. Tento povrch se následně ošetřuje olejem nebo lazurou pro odolnost proti povětrnostním vlivům.
Co můžeme pro vás udělat?

V naší nabídce najdete kompletní sortiment pro opalované dřevěné obklady, včetně palubek, fasádních prken, podkladových hranolů, fasádní fólie a vrutů určených pro opalované fasády. Specializujeme se na dodávky opálených fasád a obkladů, ale zvládneme opálit a kartáčovat téměř cokoli od krycích lišt po nábytek a trámy.

Pokud máte zájem o opalovanou fasádu nebo jiný projekt s opalovaným dřevem, neváhejte nás kontaktovat. Jsme k dispozici od pondělí do pátku od 8:00 do 17:00 na telefonu 604 997 887 nebo e-mailem na info@drevo-barvy-vruty.cz nebo info@tesarstvi-lunacek.cz. Jsme zde pro vás, abychom vám pomohli vytvořit krásné a trvanlivé prostředí s využitím opalovaného dřeva.