TESAŘSTVÍ LUŇÁČEK

MÁME NOVÉ WEBOVÉ STRÁNKY PRO SHOU SUGI BAN! ZOBRAZIT WEB:

ÚPRAVY POVRCHU DŘEVA

OPALOVÁNÍ DŘEVA

Opalování dřeva je dávná metoda impregnace dřeva. Již naši dědové a jejich dědové opalovali kůly určené pro kotvení do země, které díky tomu lépe odolávaly hnilobným procesům a vydržely mnohem déle. Touto metodou povrchové úpravy dřeva se zabývá i naše firma.

Míra opálení při opalování dřeva

Míru opálení je možno nastavit do tří základních úrovní dle výběru zákazníka. Tak jako u drásání dřeva je i u opalování dřeva možné v samotném závěru povrchy penetrovat, voskovat, olejovat či lazurovat v široké škále barevných odstínů.

Co všechno dokážeme opalováním dřeva realizovat?

S podlahou či zdmi, obloženými opalovanými palubkami, budete mít pocit, že příroda zavítala přímo k vám domů. Neopalujeme však jen palubky, ale veškerý dřevařský sortiment počínaje lištami, plotovkami, řezivem a konče hranoly na krovy. 

KARTÁČOVÁNÍ (DRÁSÁNÍ) DŘEVA

Kartáčování dřeva (drásání dřeva) je postup, díky kterému získávají dřevěné plochy rustikální vzhled. Kartáčováním odstraníme část měkké dužiny, takže výrazně vynikne kresba dřeva. Pro zvýraznění reliéfu lze dřevo ještě opálit a samozřejmě dále povrchově ošetřit. Jednotlivé postupy lze kombinovat nebo využít jen některé z nich – podle přání zákazníka. Kartáčování dřeva (drásání dřeva) nebo opalování dřeva – nic není problém. Dopřejte si dokonalé a dlouhověké kartáčované prvky nejen do interiérů, které podtrhnou vzhled vašeho domova.

Proč kartáčování dřeva?

Kartáčování dřeva (nebo také drásání dřeva) zvýrazní přirozenou krásu dřeva a jeho strukturu. Takto upravené dřevo je vhodné k obkladům stěn, stropů i podlah v rustikálně laděných interiérech, ale i v interiérech moderních. Lze je využít při výrobě nábytku, pergol atd. Kartáčované povrchy mají kromě přírodního vzhledu ještě jednu nespornou a praktickou výhodu: oproti klasickým hladkým povrchům jsou velmi odolné proti mechanickému poškození.

Co všechno dokážeme kartáčováním dřeva realizovat?

Prakticky cokoliv od lištiček na obrázky až po trámy, včetně dodávky dřeva a dopravy na místo určení. Kartáčováním dřeva (drásáním dřeva) lze upravit měkké i tvrdé dřevo, nejčastěji drásanými dřevinami jsou ty jehličnaté (smrk, borovice, jedle…), ale je možné takto upravovat i listnaté (dub, buk, jasan…).